Průběh spolupráce při vyřizování dotace

 Část první: Zeptejte se nás, zda pro Vás má dotace smysl a kolik Vás celá „sranda“ bude stát.

 

1. krokem je návštěva odborného technika Vojty na Vašem domě ZDARMA. Tuto návštěvu je potřeba vždy telefonicky dopředu objednat. Vojtova práce je Vás navštívit a vysvětlit Vám, na co můžete čerpat dotaci. Návštěvu technika si objednejte na čísle: +420 777 161 108 nebo simicek@dotacezatepleni.cz.

Technik provede návrh vhodných opatření a spočítá výši možné dotace. Tento krok je zcela zásadní pro správné rozhodnutí, zda se Vám dotace vyplatí, či ne. Osobní návštěva ve Vašem domě je nutná, nezávazná a pro Vás zdarma.

  

2. Váš dům společně prohlédneme a zkombinujeme Vaše představy s možnostmi čerpání dotace. 

  

3. Na místě si s technikem spočtete orientační výši finanční dotace na zateplení Vašeho domu a orientační realizační náklady spojené s rekonstrukcí. Pokud se Vám naše nabídka bude líbit, začneme připravovat podklady pro čerpání dotace.

 

 

 Část druhá: Dotace se Vám vyplatí a chcete s námi spolupracovat, jaký bude další postup?

1. Prohlídka a zaměření stavby projekční skupinou.

Základem pro návrh vhodných opatření je zaměření Vašeho domu některým z členů naší projekční skupiny. Projektant Vám zavolá obvykle do 7 dnů od podepsání smlouvy. Domluví si s Vámi schůzku a navštíví Váš dům. Projektant má za úkol provést detailní zaměření domu. Dále se Vás zeptá, zda víte, z čeho je dům postaven. Zeptá se, zda znáte materiál obvodového zdiva, skladbu podlahy a skladbu střechy. Vždy nás nejvíce zajímá typ a množství stávající tepelné izolace, stáří a typ oken. Zaměření trvá dle složitosti objektu 2 - 4 hodiny. Nejdůležitější je perfektně zaměřit venkovní obálku. Nicméně je potřeba projít také vnitřní prostory a zaměřit stávající dispozici objektu. V průběhu provádění zaměřování s Vámi projektant vyplní krátký formulář, ve kterém popíše způsob užívání objektu a stavební materiály, ze kterých byl dům postaven.

Příprava projektů na základě zaměření stavby, včetně požadovaných energetických průkazů objektu, trvá cca 2-3 měsíce. V průběhu této doby Vám může volat projektant z důvodu další návštěvy a doměření některých částí objektu. 

Jestliže se objekt podařilo zaměřit na poprvé, bude Vám volat slečna Martina, která připravuje podklady pro energetického specialistu a dělá první kontrolu podkladů. Obvykle potřebuje doplnit konkrétní zateplovací materiály a typy měněných oken, na které se bude žádat dotace.

Jakmile bude žádost připravena, bude Vám volat Aleš Břenek, který s vámi projde navržená opatření, případně Vás navštíví a poté dojde k podání žádosti. Administrace žádosti na Státním fondu životního prostředí bude trvat další cca 1 až 2 měsíce. Ale již v době podání je možné po konzultaci s námi provádět realizaci navržených opatření.

 

 

 Část třetí: Jak probíhá realizace samotných opatření?

Tento krok má dvě možnosti.

  1. Opatření již máte zrealizována a o dotaci žádáte zpětně, zde přejděte na část čtvrtou níže.
  2. Během vyřizování dotace jste nám začal důvěřovat a chcete spolupracovat také v rámci realizace navržených opatření.

Pokud máte zájem o vyřízení dotace i s realizací, navštíví Vás v tomto kroku Martin Morávek www.damar.cz , který Vám připraví přesnou cenovou nabídku na navržená opatření. Výhodou této varianty je, že se již o nic nestaráte, formality spojené s kontrolou stavby, správnosti faktur, předávacími protokoly a soupisem prací řešíme zcela za Vás.

Jestliže máte vlastní realizační firmu, také s tím není problém. Zde pokračuje úzká kooperace s Vámi a vaší realizační firmou. V průběhu realizace probíhá konzultace realizovaných opatření. Dáme Vám k dispozici vzory podkladů, které vám musí realizační firma dát k dispozici. Podklady od realizační firmy nám poté např. e-mailem zašlete a po naší kontrole a telefonické konzultaci si předáme originály.

 

 

 Část čtvrtá: Schválení žádosti

Jakmile je žádost schválena Státním fondem životního prostředí, dorazí z Ministerstva životního prostředí akceptační dopis, ve kterém bude potvrzena výše dotace, o kterou žádáme. Až v tomto bodě Vám bude vystavena faktura za práci spojenou s přípravou dotace. Do tohoto bodu jde práce spojená s vyřízením žádosti na naše náklady. To z toho důvodu, abychom Vám zaručili klidné spaní, pokud by žádost nebyla schválená.

  • Jakmile je žádost schválená, máte 18 měsíců na realizaci navržených opatření. V průběhu celé doby Vám bude poskytnut konzultační servis z naší strany, týkající se stavebních prací, či postupu čerpání dotace.
  • V případě, že provádíte realizaci navržených opatření s námi, o nic dalšího se nestaráte, připravíme potřebné podklady pro vyplácení dotace za Vás a Vám do cca 1 měsíce od dokončení realizace dorazí na účet peníze z dotace.

 

 

 Část pátá: Vyplácení dotace z programu Nová zelená úsporám

Vyplácení dotace z programu Nová zelená úsporám je možné provést až po dokončení všech realizovaných opatření a jejich uhrazení. Nestačí se domluvit s firmou na delší fakturační době, je nutné doložit doklady o zaplacení realizovaných opatření. Dotace se vyplácí jednorázově po doložení dokladů za hotovou realizaci. Jakmile jsou k dispozici podklady od realizátora stavby a uhrazené faktury, doplníme registrační formulář, provedeme návštěvu stavby a požádáme o vyplacení dotace ze Státního fondu Ministerstva životního prostředí.

 

 

 

123

 

  

4567

 

 

 

8
 
Chystáte se zateplit Váš rodinný dům? Využijte dotaci:     Chci konzultaci zdarma

Reference rodinných domů

Majitel získal na zateplení dotaci cca 272 540 Kč.
Zároveň sníží náklady na topení o cca 60%.
Reference dotace zateplení
Tento majitel získal dotaci 259 235 Kč.
Napište nám, pokud máte také zájem o dotaci.
Reference domu
 
Stále váháte? Napište nám nebo zavolejte
 

IVF, Insulation consulting, s.r.o.
tel.: +420 777 161 108
e-mail: info@dotacezatepleni.cz

Teslova 1129/2b
Ostrava - Přívoz, 70200
IČ: 05113881
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

Zanechte nám zprávu

Napsat email